Muzyczne Gwiazdy w Hipnotycznym Transie

Aktualizacja: 10 paź 2020

To aż nieprawdopodobne jak wiele hipnoza ma wspólnego ze światem muzyki, i nie chodzi mi tu o setki tysięcy tekstów o hipnotyzujących oczach.

Mało kto wie, że legenda muzyki country Jonny Cash, napisał nawet utwór w stanie hipnozy - a to nie jedyna ciekawostka.

Np. Dave Elman, jeden z największych twórców technik hipnotycznych, jest współautorem

utworu "Atlanta Blues", który został nagrany przez dziesiątki wybitnych muzyków,

w tym Louisa Armstronga.

Elman przez lata współpracował z "Ojcem Blues-a" - panem W. Handy,

i tym samym jest współautorem wielu bluesowych szlagierów.

Jednak największym nazwiskiem hipno-muzyki, jest wcześniej wspomniany Johnny Cash.

Ten amerykański piosenkarz, za pomocą hipnozy przypomniał sobie sen, w którym napisał wyjątkowy utwór - I'd still be there.

Utwór do wysłuchania w linku poniżejMimo że badania na temat naszej pamięci i mózgu, raczej skłaniają się do stwierdzenia że doświadczenie Cash-a było mało realne do wykonania, to i tak utwór kryje za sobą ciekawą historie - i pokazuje jakim niesamowitym zjawiskiem jest nasza podświadomość.

Bo idąc za teorią, że nasz mózg ma skłonności do uzupełniania pamięci o wymyślone historie, na przykładzie tego utworu możemy zobaczyć do jakich rzeczy jest zdolna nasza wyobraźnia.

Johnny Cash nigdy nie promował tego utworu jako "Hipnotyczna Piosenka", a nagranie nigdy nie stało się komercyjnym sukcesem. Artysta wspomina historie powstawania tego utworu, jako hipnotyczną ciekawostkę. W swojej biografii, sam zastanawia się, czego właściwie doświadczył - wiec możemy wykluczyć bajkopisarstwo.

Myśle że większość hipnoterapeutów, opisała by to zjawisko jako metaforyczne, które dla doświadczającego było bardzo realne. W każdym razie, zostawiając naukowe hipotezy w spokoju, chciałbym zwrócić uwagę na to jak ważna była hipnoza w życiu tej amerykańskiej gwiazdy. Johnny Cash, który nie krył się ze swoją chrześcijańską wiarą, mówił że hipnotyczny trans to taki moment w którym na chwile może spotkać się ze swoim Bogiem.

Podkreślał to, że w hipnozie znajduje wytchnienie od bólu, i pomaga mu ona w modlitwie.

Podsumowując, hipnoza może być bliżej niż myślimy ... :)


2 wyświetlenia0 komentarz